Konopné podlahy HempWood®

Domů » Konopné podlahy HempWood®

Přírodní konopná podlaha HempWood® – podlaha o 20% tvrdší než dub

Roste rychleji než dub

Z obnovitelného zdroje

Zabraňuje odlesnění

Konopné dřevo HempWood® se může pochlubit nejen působivou trvanlivostí a šetrností k životnímu prostředí. Současně je podlaha HempWood® Natural Flooring bezpečná pro naše spotřebitele díky velmi nízkému obsahu těkavých organických látek díky našemu lepidlu na rostlinné bázi bez přidaného formaldehydu.

Technický formát nabízí snadnou instalaci, možnost použití na více podkladů a možnost až čtyřnásobného obnovení. Přírodní podlaha HempWood® má Janka Hardness Rating 2 200 lbf, což je o 20 % tvrdší než americký bílý dub. Podlaha je také v souladu s normami CARB 2 a TSCA VI. Kromě velmi nízké hladiny těkavých organických látek je její požární odolnost třídy 1, což je výrazně nad komerčním standardem.

Naše přírodní podlaha HempWood® je nabízena ve třech variantách: s povrchovou úpravou na místě, přírodní a v naší kolekci barev na zakázku. Podlahy HempWood® s povrchovou úpravou na místě umožňují přizpůsobení jakékoli barvy a jsou ideální volbou pro snížení nákladů. Naše varianta Natural podtrhuje přírodní vzhled podlahy HempWood® a je připravena k pokládce.

Jak se vyrábí přírodní podlaha HempWood®?
Proces výroby přírodní podlahy HempWood® začíná na poli. Veškeré konopí se získává v okruhu do 160 km od továrny od místních zemědělců. Po sklizni konopí se použije lepidlo na rostlinné bázi, které spojí konopné stonky s plnou délkou vláken. Po spojení konopných stonků a lepidla na rostlinné bázi se materiál stlačí a vypálí, čímž se vytvoří bloky HempWood®.

Z bloků se vyřežou 4mm dýhy HempWood® pro vrchní vrstvu podlahové krytiny.
Jako podklad se používá pětivrstvá překližka PureBound® z tvrdého dřeva. Překližka pochází z etických zdrojů od společnosti Columbia Forest Products, která se nachází v Západní Virginii v USA.

Po nařezání dýh a rozřezání překližky se naše podlaha montuje pomocí naší linky na PUR lepidlo. Po nalepení dýhy HempWood® na překližku Purebond® se do podlahy vyřízne profil pero-drážka.

Poté se prkna obrousí, dokončí a zkontrolují, zda na nich nejsou vady. Náš tým kontroly kvality ručně kontroluje každé prkno a zajišťuje, že naše podlahy splňují náš standard tvrdosti, trvanlivosti a krásy.

Přírodní podlaha HempWood® je nabízena ve třech variantách: s povrchovou úpravou na místě, přírodní a naše vlastní barevná kolekce. Podlahy HempWood® s povrchovou úpravou na místě umožňují přizpůsobení jakékoli barvy a jsou ideální volbou pro designéry a projektanty. Naše varianta Natural zdůrazňuje přirozenou barvu dřeva HempWood®. A konečně kolekce Custom Color nabízí řadu zajímavých barevných variant.

Přírodní podlaha HempWood® nabízí odolnost a pevnost, to vše při zachování ekologického poslání a velmi nízké hladiny těkavých organických látek.

Výroba v USA

Rozvoz kdekoliv po ČR a SR

Zákaznická podpora v ČR

Možnosti povrchové úpravy podlah HempWood®

Chcete cenovou nabídku?

pište na hempwood@heybay.cz

Potřebujete poradit?

volejte +420 774 481 681